Mardinli Öğrenciler Çaykara´da


02.05.2017 10:28:20     260
Mardinli Öğrenciler Çaykara´da

Mardinli çocuklar, Çaykaralı Şehit Kaymakam Safitürk´ün hayali için Çaykara´ya geldi

Mardin´in Derik İlçesi´nde PKK´lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Çaykaralı Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün Mardinli çocuklara Trabzonspor maçı izlettirme hayalini gerçekleştirmek üzere öğrenci, veli, öğretmen ve STK temsilcilerinin aralarında olduğu 140 kişi, şehit Kaymakam Safitürk´ün ailesi ile birlikte Trabzonspor-Gençlerbirliği maçını izledikten sonra Trabzon´da turistik yerleri gezdiler.

Mardin Kızıltepe Trabzonsporlular Derneği´ni ziyareti sırasında anı defterine "Sözüm olsun ki; en yakın zamanda bir grup öğrenciyi Mardin´den Trabzon´a getireceğim. Onlara hem maç izleteceğim, hem de kenti gezdireceğim" diye yazan Derik ilçesi Kaymakamı şehit Muhammed Fatih Safitürk´ün hayalini gerçekleştirmek üzere düzenlenen gezi kapsamında, 140 kişilik grupTrabzon´a geldi.

Bugün Çaykara´ya gelen Mardinli öğrenci grubunu Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Belediye Başkanı Hanefi Tok karşıladı. Öğrencileri ilçemizi gezdirdikten sonra Karadeniz´in en önemli turizm merkezi uzungöl´ü geçen öğrencilere Kaymakam ve Belediye başkanı eşlik etti. 

Uzungöl´e hayran kalan öğrenciler, kendilerine verilen yemek ikramından sonra ilçemizden mutlu ayrıldılar.

İletişim

  • Işıklı Mahallesi Belediye Sok. No:12 D:2 PK:61940
    Çaykara/TRABZON
  • (0462) 616 10 29
  • (0462) 616 14 68
  • info@caykara.bel.tr